çok noktalı bağlantıyı göster

Çok noktaya bağlantı noktaları, kablosuz ISS’lerin müşterilerini nasıl bağladıkları en yaygın yoldur. Şehrin yukarısındaki kulede veya yüksek bir bina üzerinde yüksek bir noktaya erişim noktası koyup müşterinin antenlerini bu erişim noktasına yönlendiriyorlar. Çok Noktalı Bağlantı Noktası, büyük sıcak bölgeleri ve hatta şehir çapında kablosuz ağları kullanan Hükümet, belediyeler, operatörler ve kablosuz ISS’ler için idealdir.
Ayrıca, üniversite kampüsleri ve önemli bir alana yayılmış çok sayıda binaya sahip kurumsal konumlar için de önerilir.

Montajı kolay ve harici dış kasa gerektirmeyen entegre bir sistem olarak tasarlanan bu kablosuz projeler için uygun maliyetli bir çözümdür. Çok Noktaya Bağlantı Noktası, sıcak nokta konumları, açık erişim noktaları ve DSL anahtarları için geniş bant omurgası olarak işlev görebilir. Taşıyıcılar, Fiber optik ağ kapasitesini dağıtmak için kullanılabileceğinden ve DSL anahtarları ve yönlendiriciler için geniş bantlı bir omurga olarak işlev görebileceğinden, Noktayı Çok Noktaya Bağlantıya çekici bulacaktır.

Potansiyel LOS sorunlarına ek olarak, trafik yükleri ağır olduğunda, birden çok uzak site aynı zamanda ana istasyona bilgi aktarmaya çalışabilir. Yaygın olarak “gizli verici müdahalesi” olarak adlandırılan bu, her bir iletime parazite neden olur ve bağlanan herkes için geniş bant kablosuz ağını yavaşlatır.
Bu soruna hitap etmek için, Deltalink baz istasyonları, bir yoklama modunda çalışır ve özünde ağdaki her düğüm için bir trafik polisi görevi görür. Yuvarlak robin tarzında, baz istasyonu her uzak konumu sorgulayacaktır. Bu yoklama mekanizması, belirli bir uzak konumdan gelen trafik için mevcut spektrumunu ayırır ve gizli verici müdahalesini önler. Her bir uzak bina için LOS’un bulunduğu yerlerde, bir seçim tabanı istasyonu ile bir PtMP topolojisi, birden fazla uzak bina arasındaki kablosuz bant genişliğini paylaşmanın etkili bir yöntemidir.
Deltalink 3000 Serisini Noktadan Çok Noktaya çözüm için bir üs olarak kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Özellikle 3 ayrı N-Dişi Konektörlü 3 Sektör Antenini destekleyebilen DL-3524T, her biri yüksek çıkış gücüne (25dBm’ye kadar) sahip tek bir kablosuz karta bağlı. 802.11a + b + g (2.1-2.5; 4.9-6.1 GHz) standardı için tam kapsamı destekler.

Top